Centrum estetiky a krásy
Úvod
Kontaktujte nás

Chemický peeling

Chemický peeling je veľmi stará a  vysoko účinná metódou starostlivosti o pleť prostredníctvom slabých až stredne silných organických kyselín.
Používajú sa obzvlášť ovocné kyseliny, ktoré v rôznej miere podráždia pleť. Po štádiu podráždenia nasleduje hojenie. Nové bunky vznikajúce pri hojení, nahrádzajú bunky poškodené, ktoré pred peelingom vykazovali ESTETICKÝ DEFEKT – trudovitá pleť po akné, povrchové vrásky, poškodenie pleti po nadmernom slnečnou žiarení. 

AHA peeling je hraničným zákrokom na hranici kozmetického ošetrenia a lekárskej starostlivosti. Výsledok ošetrenia býva veľmi uspokojivý za predpokladu profesionálneho výkonu a Vášho zodpovedného prístupu po vykonanom AHA peelingu. Nová pokožka vyzerá po AHA peelingu lepšie a je zdravšia ako pleť pred peelingom.

Používa sa na:
-- vyhladzovanie vrások
--zjednotenie farby pleti
-- obnova optimálneho napnutia pleti
-- stavy po poškodení pleti po slnečnom žiarení
-- stavy po liečbe akné, akné mierneho stupňa

Príprava pleti pred aplikáciou AHA peelingu:
-- 14 dní pred aplikáciou AHA peelingu je nutné používať G10 AHA prípravnú zjemňujúcu emulziu (2x/denne) - ide o mliečnu emulziu s obsahom 10% kyseliny glykolovej, má pH 3,5 čo zaručuje minimalizáciu nepríjemných pocitov na pleti

 Priebeh ošetrenia:
-- čistenie a tonizácia pleti
--prekrytie očí vatovým tampónom
-- nanesenie peelingu na pleť
-- neutralizácia peelingu neutralizátorom
-- opláchnutie pleti vlažnou vodou

!!! (na pleť bezprostredne po ošetrení nenanášame už  žiadne prípravky, make up nanesieme na 3 - 5 deň po ošetrení) !!!
!!! klientka bude 48-72 hodín používať indiferentý krém !!!

Ošetrenie sa vykonáva prípravkom , ktorý je  30% alebo 35% roztok kyseliny glykolovej (pôvodom z cukrovej trstiny) upravený na optimálne pH. Aplikácia prípravku sa spravidla prejaví začervenaním a svrbením. Podľa reakcie pleti a typu kúry bude roztok po 3 – 7 minútach neutralizovaný a odstránený. Potom možný nepríjemný pocit na pokožke začne ustupovať. Po absolvovaní ošetrenia je nevyhnutné aspoň 2 dni používať indiferentný krém podľa odporúčania a potom sa vrátiť k používanie G10 Emulzie. V tejto dobe je potrebné chrániť ošetrené miesta pred slnkom.